ذرت یکی از غلات گرمسیری و از خانواده گندمیان (گرامینه) است و نوعی گیاه علفی یک ساله میباشد که با تئوسنت (Teosinte) و تریپساکوم (Tripsacum spp) خویشاوند است. ذرت گیاه تک لپه ای ساقه بلندی است که برگ های آن به طور متناوب و به صورت افتاده در دو طرف ساقه قرار گرفته اند. شرایط لازم برای رشد و کشت ذرت به صورت زیر میباشد:

 

شرایط دمایی مناسب کشت ذرت:

 

 ذرت با وجود آن که یک گیاه گرمسیری است، نمی تواند آب و هوای بسیار گرم را تحمل کند. مناسب ترین محیط برای کشت آن، ناحیه ایست که دمای آن دست کم به مدت 3 تا 4 ماه متوالی، 21 تا 32 درجه سانتی گراد باشد. در صورتی که دمای اواسط تابستان ناحیه کشت ذرت، کمتر از 18 درجه سانتی گراد باشد یا میانگین دمای تابستان کمتر از 13 درجه باشد، میزان رشد گیاه کاهش یافته و در صورت طولانی شدن کاهش دما، کشت ذرت غیر ممکن خواهد بود.

 

corn

 

شرایط و زمان آبیاری ذرت:

 

گیاه ذرت در مراحل گرده افشانی و تشکیل دانه و همچنین مرحله گسترش برگ ها که معمولا در فصل تابستان است نیاز آبی بیشتری دارد. تعداد دفعات آبیاری گیاه نیز با توجه به مواردی چون خاک و آب و هوا از 2 تا 15بار متفاوت است. مراحل اصلی و ضروری آبیاری ذرت مرحله جوانه زدن، به ساقه رفتن، پیدایش گل نر، پیدایش گل ماده، تشکیل دانه و شیری شدن دانه است که در این مراحل در­صورتی که آبیاری مناسب صورت نگیرد ممکن است عملکرد با کاهش شدید مواجه شود. یکی از نکات قابل توجه در خصوص ذرت که دارای اهمیت خاصی می باشد زمان آبیاری است . آبیاری در کشت بطریق هیرم بعد از سبز شدن مزرعه و زمانیکه ارتفاع بوته ها به 10تا20 سانتی متر رسید آبیاری شروع می شود و در این حالت ریشه گیاه بدنبال جذب رطوبت در اثر تنش آبی توسعه یافته و در کشت بطریق خشکه کاری آبیاری بلافاصله بعد از عملیات کاشت آغاز می شود. آبیاری اول مزرعه از نظر خیس خوردن کامل پشته ها و بصورت نشستی بسیار ضروری است و دومین آبیاری باید قبل از خشک شدن سطح پشته ها با فاصله زمانی کوتاهی نسبت به آبیاری نوبت اول انجام گیرد. هدف این است که در تمام این مدت رطوبت خاک در این مرحله در حد ظرفیت مزرعه حفظ شود تا سبز شدن مزرعه با اشکال روبرو نشود. نوبت آبیاری بسته به شرایط مختلف آب و هوای محل و ساختمان و بافت خاک کاملاً متفاوت است و اصولاً بین 12-7 روز انجام می گیرد. در کاشت ذرت گل آب از همه مراحل قابل  اهمیت تر است زیرا چنانچه تأخیری در آبیاری در موقع گل دادن روی دهد سبب نقصان و تقلیل کلی محصول می گردد.

 

سیستم های آبیاری مناسب:

 

در گذشته سیستم های آبیاری سنتی مثل جوی پشته ای یا غیره روش های کارآمدی بودند اما با بررسی های بیشتر مشخص میشد که در اکثر مواقع یکنواختی آبیاری بسیار کم بود. برای مثال ابتدای مزرعه بیش از نیاز روزانه خودش آب دریافت میکرد و انتهای مزرعه بسیار کمتر از آن چیزی که باید دریافت میکرد را دریافت میکرد. در کشاورزی باید دقت کنید دقیقا همان مقدار که گیاه شما به آن نیاز دارد باید به آب برسانید ، نه بیشتر و نه کمتر .

 

امروزه استفاده از آبیاری قطره ای به منظور آبیاری ذرت روشی کارآمدتر محسوب میشود زیرا علاوه بر رفع نیاز آبی گیاه، امکان تحویل مواد مغزی و کودهای مناسب را نیز فراهم کرده و در زمین های با پستی و بلندی های زیاد نیز قابل اجرا است.

 

همچنین از دیگر مشکلاتی که آبیاری های سنتی به همراه داشتند شستن مواد مغزی از زمین بود. بعد از گذشت دو یا سه فصل زراعی مشاهده میشد که کیفیت محصول بشدت افت کرده در صورتی که میزان آب دریافتی زمین تغییر نکرده بود. بلکه خاک بشدت از نظر مواد مغزی ضعیف شده بود. بطوریکه دیگر نمیتوانست نیاز های گیاه را تامین کند.

 

small corn field with drip irrigation 4043 1498

 

خاک مناسب کشت ذرت:

 

میزان عملکرد ذرت در خاک های عمیق، حاصلخیز و زهکش دار با بافت متوسط بیشتر است. pH خاک مناسب کشت ذرت حدود 5/5 تا 8 میباشد و pH مطلوب رشد ذرت 6 است زیرا در pHهای پایین تر جذب کلسیم در گیاه کاهش میابد.

 

مراحل تغذیه  و کوددهی ذرت:

 

1)قبل از کشت: در این مرحله و به منظور آماده سازی زمین و تقویت خاک از کود های فسفات و پتاس و کود های پوسیده دامی و گوگرد قبل از کاشت  با توجه به آزمایش خاک استفاده میشود.

 

2)قبل از بذرپاشی: در برنامه تغذیه ذرت در این مرحله به منظور افزایش قدرت جوانه زنی بذر از کود گروول و یا فنیکس سیلور استفاده می کنیم.

 

3)آبیاری اول: در برنامه تغذیه ذرت در مرحله ی آبیاری اول میبایست به منظو رافزایش رشد و افزایش و تقویت سیستم ریشه از کودهای دارای هیومیک اسید مانند گروول و یا فنیکس سیلور به میزان 2-3 کیلوگرم در هکتار استفاده نمود.

 

4)مرحله شش برگی: در این مرحله به منظور افزایش رشد و جلوگیری از ایجاد هرگونه تنش محیطی و تغذیه ای به گیاه و جهت تکمیل فرآیند تغذیه از کود کامل فلورال 20-20-20  به مقدار 5/2 کیلوگرم در هکتار به همراه 2 لیتر آزومین و یا نیم کیلوگرم میکروم به همراه یک لیتر آزومین استفاده نمود.

 

5)زمان ساقه رفتن: ذرت در طول دوره ساقه دهی نیازمند برنامه کاملی از مواد غذایی میباشد. در برنامه تغذیه ذرت  در این مرحله نیز بایست به منظور آماده سازی شرایط مساعد برای ساقه دهی از کودهای مکمل حاوی عناصر جلبک دریایی  نیز باید استفاده نمود. برای این مورد نیز می بایست از کود ماسیس بی سی به میزان 1لیتر در هکتار به همراه کود کامل فلورال 20-20-20 به میزان 5/2 کیلوگرم در هکتار استفاده شود. استفاده از اسیدهای آمینه و هورمون های گیاهی در شرایط ساقه دهی باعث افزایش جذب سایر عناصر  میشود.

 

6)مرحله ظهور ابریشم یا گل نر: در برنامه تغذیه ذرت استفاده از کود های  کا52 گرین 2لیتر در هکتار و یا 43-10-5 گرین 2-3 کیلوگرم در هکتار به همراه آلگاسیفو 3000و به میزان 1 لیتر در هکتار به صورت محلول پاشی توصیه میگردد. البته کودهای جایگزینی نیز وجود دارد که با توجه به توصیه متخصصان استفاده میشود.

 

7) در برنامه تغذیه ذرت استفاده از کود های پتاسیمی حاوی (5درصد نیتروژن، 5 درصد فسفر، 41 درصد پتاسیم و عناصر ریز مغذی)  2 کیلوگرم در هکتار و یا استفاده از کود وایت سول (سولوپتاس) شرکت سیفو ایتالیا حاوی 41 درصد پتاسیم سولفات به میزان 4-3 کیلوگرم در هکتار به صورت محلول پاشی و به همراه ماسیس بی سی حاوی 100 درصد جلبک دریایی ( 1 لیتر) در هکتار به صورت محلول پاشی توصیه میشود.

 

لازم به توجه است که استفاده از کود در مراحلی مانند پیش از کاشت یا مرحله شش برگی شدن و تولید گل نر الزامی بوده و باید به آن توجه شود و سایر مراحل نیز با توجه به نیازهای منطقه ای و شرایط انجام شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن
مقایسه