تفاوت لوله های PE80 و PE100 در چیست؟

لوله های پلی اتیلن PE100 یکی از جدیدترین و بهترین نوع مواد اولیه پلی اتیلن محسوب می شوند که از مشخصات فیزیکی منحصر به فردی برخوردار هستند. این لوله ها از دانسیته بیشتر و وزن و ضخامت کمتری نسبت به سایر لوله ها برخوردار هستند و مقاومت بالایی در برابر فشار تحمل می کنند، از این رو برای مصارف مختلف در صنایع کاربرد زیادی دارند.

 

لوله های پلی اتیلن PE100 در برابر اشعه ماورا بنفش مقاوم می باشد و مشکل اتصالات در سایر لوله های پلی اتیلن را برطرف کرده است و از نظر اقتصادی کاملا مقرون به صرفه می باشد.

 

تفاوت لوله های پلی اتیلن PE80 و PE100

استفاده از لوله های پلی اتیلن در صنایع مختلف گسترش یافته است و از این رو افراد با توجه به نیاز خود به دنبال خرید لوله پلی اتیلن مناسب هستند. این لوله ها در سه گرید PE63، PE80و PE100 تولید می شدند که در حال حاضر نوع PE63 با توجه به دانسیته کم از رده تولید خارج شده است.

در بیان تفاوت لوله های پلی اتیلن PE80 و PE100 باید به این نکته اشاره کرد که لوله پلی اتیلن PE100 دارای استحکام 10 مگاپاسکالی بوده و از خاصیت ضد اشعه ماوراء بنفش خورشید برخوردار می باشد ولی PE80 دارای استحکام 8 مگاپاسکالی بوده و در برابر اشعه فرابنفش خورشید مقاوم نیست. همچنین PE100 دانسیته بیشتر و وزن و ضخامت کمتری در مقایسه با لوله های پلی اتیلن PE80 دارد و بسیار مقرون به صرفه می باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جستجو در سایت

درحال بارگذاری ...